دوره های مکالمه عمومی کودکان و نوجوانان

دوره‌های مکالمه عمومی کودکان و نوجوانان که به صورت دو روز در هفته برگزار میگردد، با بهره گیری از اساتید متخصص آموزش کودکان و نوجوانان و جدیدترین منابع آموزشی و روش‌های تدریس به کودکان و نوجوانان با ایجاد فضایی شاد و مفرح، سطح زبان عمومی کودکان را با توجه به مقتضیات سنی آنها بهبود می‌بخشند. این دوره‌ها در با توجه به رنج سنی زبان آموزان به چهار دوره با منابع و محتوای آموزشی متفاوت تفکیک شده اند که شرح آنها در زیر به تفصیل آمده است : 

 

دوره‌های Pockets (رنج سنی 3 تا 6 سال)

  

 Pockets یک دوره آموزشی سه سطحی مکالمه محور چاپ انتشارات Pearson Longman  انگلستان و مخصوص بازه سنی سه تا شش سال است که با محوریت مکالمه و تاکید بر مهارت های کلامی، زبان آموزان را به سمت یادگیری هرچه سریعتر زبان انگلیسی سوق می دهد.

در این دوره سه کتاب Pockets 1,2,3  هر کدام در 3  ترم مجموعا در 9 ترم به همراه کتاب‌های مکمل آموزشی به زبان آموزان آموزش داده خواهد شد.

خصوصیات اصلی این دوره:

1. مباحث و موضوعات مورد بحث تمامی درس ها با در نظر گرفتن سن زبان آموزان و مناسب برای کودکان تهیه و تنظیم شده اند.

2. صفحات مخصوصی به منظور انجام کاردستی های آموزشی جذاب برای کودکان طراحی شده اند که با توجه به موضوع درس مربوطه،  سعی در آموزش زبان به کودکان از طریق انجام پروژه های کوچک زبان محور دارند.

3. لوح های فشرده مخصوص زبان آموزان که  به عنوان لوح مکمل سطوح دوم و سوم کتاب مورد استفاده قرار می گیرند، با استفاده از تمرینات شاد مربوط به درس های کتاب اصلی،  نقشی اساسی در یادگیری ساختاری زبان ایفا می کنند.

کتاب‌های مکمل :

کتاب های Jolly Phonics که به عنوان کتب مکمل خواندن و نوشتن انگلیسی در این دوره مورد استفاده قرار می‌گیرند، با استفاده از تمرینات شاد و جذاب سعی در بهبود مهارت های نوشتاری زبان آموزان در کنار مهارت های گفتاری آنها دارند.

کتاب Super Song به عنوان کتاب مکمل کودکان علاوه بر شاد و مفرح کردن محیط و فضای آموزشی با شعر و موسیقی هر ترم یک شعر را به زبان آموزان می‌آموزد که تائثیر بسیار چشمگیری در تقویت مکالمه کودکان خواهد داشت. 

  

First Friends (رنج سنی 7 تا 10 سال)

 

 First Friends  یک دوره مکالمه محور ابتدایی زبان انگلیسی مخصوص گروه سنی هفت تا ده  سال تهیه شده توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد انگلستان است که با ساختاری قدرتمند و شفاف، یادگیری زبان انگلیسی  را در محیطی دوستانه و شاد ممکن می سازد. با بهره گیری از شخصیت های جذاب، بازی ها، ترانه ها و داستان ها، زبان آموزان هر چه سریع تر پس از آشنایی با الفبای انگلیسی و با کسب اعتماد به نفس لازم برای استفاده از زبان دوم، قادر به استفاده از زبان انگلیسی روزمره خواهند بود. این دوره همچنین شامل DVD، نرم افزار کمک آموزشی iTools  و همچنین کارت های تصویری است که مزیتی دیگر برای این دوره محسوب می شوند.

در این دوره سه کتاب First friends 1,2,3  هر کدام در 2  ترم مجموعا در 6 ترم به همراه کتاب‌های مکمل آموزشی به زبان آموزان آموزش داده خواهد شد.

خصوصیات اصلی این دوره:

1. این دوره یک دوره ابتدایی قدرتمند برای بهبود هر چهار  مهارت یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود:

 Writing – Reading – Speaking – Listening

2. تمامی مطالب و موضوعات مورد بحث کتاب با در نظر گرفتن بازه سنی زبان آموزان و مناسب برای آنها تهیه و تنظیم شده اند.

3. هر سطح شامل ده درس و هر درس در شش قسمت جداگانه مورد مطالعه قرار می گیرند که شامل مباحت دقیق ساختاری، یادگیری لغات، صدا شناسی زبان، آشنایی با الفبای انگلیسی و ... می باشند.

4. همچنین استفاده از مباحث غیر زبانی مانند ریاضیات، علوم و همچنین معماهای جذاب، تصویر جامع تری به این دوره آموزشی زبان  بخشیده اند.

کتاب‌های مکمل :

کتاب My First Handwriting که به عنوان کتب مکمل خواندن و نوشتن انگلیسی در این دوره مورد استفاده قرار می‌گیرند، با استفاده از تمرینات شاد و جذاب سعی در بهبود مهارت های نوشتاری زبان آموزان در کنار مهارت های گفتاری آنها دارند.

کتاب Super Song به عنوان کتاب مکمل کودکان علاوه بر شاد و مفرح کردن محیط و فضای آموزشی با شعر و موسیقی هر ترم یک شعر را به زبان آموزان می‌آموزد که تائثیر بسیار چشمگیری در تقویت مکالمه کودکان خواهد داشت.

  

Family and Friends (رنج سنی 10 تا 13 سال)

 

Family and Friends  یک دوره  هفت سطحی زبان انگلیسی مختص گروه سنی ده تا سیزده سال، تهیه و تنظیم شده توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد انگلستان است که با تکیه بر مکالمه، سطح دانش زبان آموزان را به تدریج بهبود می بخشد.

در این دوره کتاب Family and friends Starter در 3  ترم  و کتاب‌های Family and friends 1,2,3,4  هر کدام در 4 ترم مجموعا در 17 ترم به همراه کتاب‌های مکمل به زبان آموزان آموزش داده خواهد شد.

خصوصیات اصلی این دوره :

1. این دوره یک دوره قدرتمند برای بهبود هر چهار مهارت یادگیری زبان انگلیسی به شمار می رود :

 Writing – Reading – Speaking – Listening

 2. هر بخش از کتاب ارائه کننده مطالب کابردی در زمینه مکالمه روزمره زبان انگلیسی است، از این رو زبان آموزان از همان سطوح ابتدایی به داشتن مکالمه در هر درس تشویق می شوند.

3. این دوره شامل یک وبسایت مکمل برای اساتید و اولیا و همچنین تمرینات مکمل آنلاین برای زبان آموزان می باشد.

کتاب‌های مکمل :

Grammar book : هر سطح دارای یک کتاب گرامر بوده که ساختار زبان انگلیسی را بطور منسجم و پیوسته به زبان آموزان آموزش خواهد داد.

Story : هرکتاب شامل 4 کتاب داستان می‌باشد که در هر ترم یک کتاب به زبان آموزان آموزش داده خواهد شد که تاثیر چشمگیری در بهبود مهارت مکالمه زبان آموزان خواهد داشت.

 

Connect (رنج سنی 14 تا 16 سال)

 

این دوره در 9 ترم آموزشی برنامه ریزی گردیده است و از مجموعه کتاب های 4 جلدی Connect که توسط یکی از معتبرترین طراحان متد آموزشی دنیا پرفسور JACK C.Richards نوشته و توسط انتشارات Cambridge به چاپ رسیده است که آخرین ویرایش آن در سال 2011 عرضه شده که هم اکنون 3 کتاب 1و2و3 آن هر کدام در 3 ترم مجموعا در 9 ترم در موسسه زبان دهخدا تدریس می‌گردد.

خصوصیات اصلی دوره:

 1. این کتب که به طور تخصصی برای نوجوانان طراحی شده، بسیار جذاب و متمرکز بر هر چهار مهارت اصلی(Speaking, Reading, Writing, Listening)  زبان است و مطالب را بگونه‌اي ارائه داده كه مورد علاقه اين گروه سني باشد و باعث ايجاد انگيزه در فراگیری معلومات زبان انگليسي در زبان آموزان گردد تا بتوانند زبان را در محیط واقعي بيرون از كلاس نيز مورد استفاده قرار دهند. طراحی کتاب به نحوی است که با انتخاب موضوعات جالب و جذاب و در عین حال مناسب با سن نوجوانان، آنها را تشویق به صحبت کردن و یادگیری هر چه بهتر مطالب می نماید.
 2. قسمت مرور بر دروس گذشته بعد از هردرس که در دو صفحه طراحی شده به زبان آموزان این شانس رامی دهد که مطالب را دوباره مرور کنند و تکرار بهترین عامل یادگیری است. در واقع بعد از هر درس زبان آموز با یک Quiz مواجه می شود که ذهنش را به چالش وا می دارد تا هر آنچه فراموش کرده دوباره با مدرس خود درمیان بگذارد.

کتاب‌های مکمل :

Steps to Understanding : این مجموعه که یک مجموعه چهارسطحی شامل داستانهای متنوع و متعدد انگلیسی بوده که از سطح مقدماتی تا پیشرفته دانش زبان انگلیسی ادامه دارند. این مجموعه که به همراه فایلهای صوتی ارائه میشود برای تقویت مهارت خواندن, درک مطلب و بهبود قدرت شنیداری و همچنین یادگیری لغات انگلیسی بسیار سودمندخواهند بود. هر درس شامل یک داستان بوده که در ادامه تمرینات مختلف نظیر سوالات بله / خیر برای زبان اموز قرارداده شده است تا به سنجش دانسته های خود از درس بپردازد و به یادگیری بیشتر درس یاری می رسانند . در انتهای هر کتاب هم فهرست لغات هم قابل مشاهده است.

Elementary Vocabulary B J Thomas : این مجموعه شامل بیش از 1500 واژه است که تقسیم بندی موضوعات و ارائه تمرین برای ساختن واژه های جدید و درست استفاده کردن از واژه ها به همراه تمرینات تعاملی از ویژگی های این مجموعه است. این مجموعه آموزشی لغات انگلیسی یکی دیگر از مجموعه های پرطرفدار در بین زبان آموزان ایرانی می باشد. هر درس از کتاب به لغات مختص به یک موضوع نظیر لباس، وسایل خانه،  وسایل حمل و نقل و … آموزش داده شده و سپس با تمرینان انتهای درس لغات به حافظه زبان آموز سپرده می شوند.

 

 

 

 • آموزشگاه  زبان‌  دهخدا

 • آدرس : تهران، جنت آباد جنوبی، پائین تر از لاله، نبش خ 4 شرقی، جنب بانک پاسارگاد، ساختمان مهتاب، طبقه 1
 • تلفن : 44429124 - 44406648 - 44406006
 • فکس : 44418540
 • info@shokouh-dehkhoda.com

نظر سنجی

نظر شما در مورد سایت چیست؟
 • عالی
 • خوب
 • متوسط
 • ضعیف

لینک های مفید